Dziś dokończą mecz w Nowym Targu - co warto wiedzieć?
  Added 2 years ago   Skomentuj
HokejFan fot. Magdalena Kowolik
Już na początku sezonu miała miejsce bezprecedensowa sytuacja przerwania spotkania po 1 tercji z powodu mgły. Spotkanie nie zostało dokończone max po kilkudziesięciu godzinach, lecz po dwóch miesiącach. Rodzi to więc wiele wątpliwości, a niestety próżno szukać oficjalnego komunikatu władz ze szczegółami.
Start meczu 5 na 4
Spotkanie rozpocznie się od wznowienia na środku lodowiska, a na ławkę kar uda się Maksim Kamienkou (KH Energa), który otrzymał karę na koniec 1 tercji, a zatem TatrySki Podhale rozpocznie mecz 5 na 4.

Nowa, stara drużyna
Co ciekawe, mecz w Nowym Targu torunianie rozgrywali jako Nesta Mires Toruń, tak też zapisani są w protokole zawodów. Na mecz wyszli również w "starych" koszulkach.

Sędziowie
Sędzią głównym spotkania był Michał Baca, a liniowymi Mateusz Bucki i Rafał Noworyta. Na liście obsad sędziów nie ma uwzględnionego tego meczu, więc w spotkaniu sędziować będzie zapewne ta sama trójka.

Koszty
Koszty rozegrania ponownego meczu ma pokryć klub gospodarzy (notabene uznany za niewinny w całej sytuacji). Można rozważać jakiego rzędu koszty zostaną pokryte - czy sędziowie dostaną wynagrodzenie za dwa spotkania czy za jedno - muszą jednak dojechać dwa razy. Co jeśli torunianie przyjechaliby ekskluzywnym autokarem, dzień wcześniej do drogiego hotelu?

Składy - przymusowe absencje
Zawodnicy TatrySki Podhale Nowy Targ, którzy nie zagrają w tym meczu to:
  • Joonas Sammalmaa
  • Daniel Kapica
  • Marcin Kolusz
  • Jan Wolski
W składzie "Szarotek" widnieje nazwisko Kamila Kapicy, który w czasie sezonu zdecydował się zakończyć swoją karierę.

Ze strony drużyny KH Energa Toruń (tu: Nesta Mires Toruń) zabraknie dwóch graczy, tj:
  • Michał Kalinowski
  • Dmytro Demyanyuk
Dla kibiców za darmo
Wstęp na dwie tercje spotkania jest bezpłatny, a transmisję można obejrzeć za pośrednictwem nowytarg24.tv na ich kanale YouTube:

© 2020 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by