PHL: IX kolejka z niespodziankami? (zapowiedź i typy)
  Added 9 months ago  
fot. Krzysztof Baran

Piątkowe spotkania mogą dostarczyć sporo emocji, a być może i niespodzianek. Czy Automatyka poradzi sobie z rozpędzonymi tyszanami, a Oświęcim ogra Cracovię? Teoretycznie słabsi przeciwnicy nie oznaczają łatwych meczów. Większość zespołów rozegrała już po 8 spotkań i z tabeli PHL wyłaniają się mocniejsi, którzy będą walczyć o fotel lidera.

KS Unia Oświęcim vs Comarch Cracovia- godz. 18:00

Pierwszy mecz kolejki będzie rozegrany w Oświęcimiu. W zapowiedzi VIII kolejki pisaliśmy, że dla "Unitów" mecz z Podhalem mógł być pobudką, jeśli myślą o wyższych pozycjach w tabeli. Udało się to im połowicznie, gdyż ulegli nowotarżanom dopiero w serii rzutów karnych. To dobry prognostyk przez meczem z "Pasami", którzy wymęczyli wygraną nad JKH (1:0). W spotkaniu nie powinno paść zbyt wiele bramek, dlatego nasz typ dotyczy ilości goli.

Typ na mecz: poniżej 3,5 bramek w spotkaniu

Tauron GKS Katowice vs Węglokoks Kraj Polonia Bytom- godz. 18:30

Gieksa wyraźnie złapała wiatr w żagle i meczem z bytomianami będą chcieli dalej podtrzymać świetną passę. Nowy sponsor Polonii zapewne nie jest zadowolony z serii porażek tego zespołu. W meczach pomiędzy tymi drużynami w przeszłości strzelano zawsze dużo bramek, chociaż piątkowe spotkania może być niestety jednostronnym spektaklem.

Typ na mecz: powyżej 5,5 bramek w spotkaniu


MH Automatyka Gdańsk vs GKS Tychy- godz. 18:30

Zespół gości kieruje swoje szyki nad morze, gdzie w Hali Olvia zmierzy się ze "Stoczniowcami". W ekipie gospodarzy nie zobaczymy Marka Wróbla, który pauzuje jeszcze przez ok. 3-4 tygodnie ze względu na kontuzję palca. Mecz z GKS -em zweryfikuje w jakiej dyspozycji są podopieczni Marka Ziętary, gdyż przyjezdni postawią poprzeczkę wysoko. Spotkanie z pewnością dostarczy kibicom Automatyki wielu wrażeń.

Typ na mecz: wygrana GKSu Tychy


PGE Orlik Opole vs Tatryski Podhale Nowy Targ- godz. 18:30

Opolanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli PHL. Brakuje im zwycięstwa za trzy punkty, aby odbić się od dna. Z pewnością muszą poprawić swoje statystyki w strzałach na bramkę. Podhale jest teoretycznie w ich zasięgu, ale musieliby liczyć na gorszą postawę bramkarza "Szarotek". Jednak nic nie wskazuje, aby forma golkipera zespołu gości była niestabilna. Nowy Targ jedzie do Opola po trzy punkty i mają ku temu wiele atutów.

Typ na mecz: wygrana Tatryski Podhale Nowy Targ

KH Energa Toruń vs Zagłębie Sosnowiec- godz. 18:30

W ostatnim meczu zespołu z Sosnowca wyraźnie nie doceniliśmy ich woli walki. Wygrana ze Stoczniowcem, Polonią Bytom oraz Orlikiem Opole nakazuje ostrożność. Powoli, ale skutecznie ustawiają się w środku tabeli PHL. Jednak następnym ich przeciwnikiem jest zespół z Torunia, który "u siebie" gra niezwykle skuteczny hokej i dzięki temu nie przegrał żadnego spotkania w roli gospodarza. Torunianie potrzebują tych trzech punktów, aby dalej okupować wyższe miejsca w tabeli i nie zamierzają poczuć gorzkiego smaku porażki.

Typ na mecz: wygrana KH Energa Toruń

Comments (
0
)
© 2013-2019 HokejFan.pl

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by