PHL: 1 kolejka sezonu. Początek zmagań na lodzie.
  Added 8 months ago  
fot. hokejfan

Kilka drużyn miało już okazję zasmakować extraligowych rozgrywek przed pierwszą kolejką sezonu PHL. Na te moment GKS Katowice obejmują prowadzenie, ale to jutrzejszy dzień (tj. 14/09) pokaże jak przepracowano sezon przygotowawczy. Czy zawodnicy są gotowi spędzić kilkaset godzin w drodze na kolejne mecze i jak to wpłynie na wyniki okaże się niebawem.


 TatrySki Podhale Nowy Targ vs Nesta Mires Toruń (godz. 18:00)

Z niedawnej historii zmagań tych dwóch klubów można wywnioskować, iż gospodarze spotkania są pewniejsi zwycięstwa. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że Toruń od kilku lat zmagał się z problemami kadrowymi co skutkowało spadkami i powrotami do PHL. Tegoroczny skład, niedawny wygrany mecz z kadrą U23, rozegrane mecze sparingowe oraz zwiększone fundusze klubowe wlały w serca kibiców nową nadzieję, iż ten sezon będzie lepszym od kilku poprzednich.

Hokeiści z Nowego Targu też przeszli pewną metamorfozę. Po ostatnich zwolnieniach przyszedł czas na nowe twarze wśród "Szarotek". Drużynę zasilili niedawno hokeiści z Finlandii - Eetu Koski oraz Joona Tolvanen i nie są to jedyne poważne wzmocnienia. Bramki Podhala będzie bronił znany wszystkim Przemysław Odrobny, a drużynę poprowadzi nowy kapitan - Jarosław Różański.


Tauron KH GKS Katowice vs Zagłębie Sosnowiec (godz. 18:30)

Te dwie drużyny miały już okazję spotkać się kilka dni temu. Wówczas górą była drużyna GKSu Katowice, która w roli gości wygrała 4:1. Zagłębie Sosnowiec ma szansę zrewanżować się za tą porażkę. W tym celu muszą pokonać zaledwie 11km i w Satelcie postawić się mocniejszemu rywalowi. Będzie to niezwykle trudne, gdyż GIEKSa po dwóch meczach ma na koncie już 16 bramek i ciężko będzie w tym pojedynku wskazywać na wygraną gości.


KS Unia Oświęcim vs PGE Orlik Opole (godz. 18:00)

Historia spotkań to wygrane zarówno pierwszego jak i drugiego zespołu. W zeszłym sezonie obydwie drużyny zajmowały sąsiednie miejsca (6-7) i obydwie odpadły w ćwierćfinałach playoffów. W drużynie z Opola doszło do zdecydowanych ruchów kadrowych. Zatem należy sądzić, iż klub stawia w tym sezonie na wyższe miejsce w tabeli. Trochę skromniej wyglądają zmiany w drużynie biało-niebieskich, jednak może to wskazywać na dobrą atmosferę w szatni. Zgranie w zespole jest bardzo ważnym elementem tej gry i dlatego w tym meczu stawiałbym na wygraną gospodarzy.


Comarch Cracovia vs MH Automatyka Gdańsk (godz. 18:30)

Blisko 600 km muszą pokonać hokeiści z Gdańska, aby wziąć udział w meczu z mocnym przeciwnikiem z Krakowa. Pasy czują zdecydowany niedosyt po ostatniej porażce z GKSem Tychy w Superpucharze (0:3) oraz po zajęciu czwartego miejsca w poprzednim sezonie. Do gdańskiej drużyny dołączył doświadczony bramkarz Yevgeni Tsaregorodtse, który w latach 2008-2011 grał w KHL. Czy okaże się dobrym wzmocnieniem dla "Stoczniowców" z pewnością pokaże piatkowe spotkanie z "Pasami".


Comments (
0
)
© 2013-2019 HokejFan.pl

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by