Klasyczny hit na początku sezonu - dziś mecz o Superpuchar Polski
  Added 8 months ago  
fot. pzhl.org.pl

Na Stadionie Zimowym w Tychach rozegrany zostanie mecz o Superpuchar Polski, którego obrońcą jest Comarch Cracovia Kraków - dzisiejszy rywal tyszan. Mimo kilku urazów w drużynie, faworytem do zdobycia trofeum pozostają gospodarze.
Jest to piąta edycja stosunkowo "młodych rozgrywek o Superpuchar Polski, rozgrywanego na początku sezonu rozgrywkowego. Aż cztery razy po trofeum sięgali hokeiści Comarch Cracovii Kraków. Dzisiejsi goście przeszli jednak po poprzednim sezonie niemałą rewolucję w składzie, a na dodatek będzie to ich pierwszy mecz o stawkę.

Jak dotąd rozgrywali oni jedynie mecze sparingowe, a gracze GKS -u mają za sobą cztery starcia w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Rytm meczowy i ogranie może okazać się atutem gospodarzy, jednak kilku ich zawodników narzeka na urazy. Na pewno w meczu nie zagra Bartosz Ciura, który złamał palec, a pod znakiem zapytania stoją występy takich zawodników jak: Michael Cichy (bark), Michael Kolarz (więzadło w kolanie) i Petr Novajovsky (czeka na badania).

- W trakcie spotkań w europejskich pucharach mogliśmy zobaczyć, co możemy poprawić i nad czym musimy jeszcze pracować. Chciałbym, żeby zawodnicy grali teraz z taką ambicją, charakterem i nastrojem każdy mecz ligowy - powiedział przed meczem na łamach oficjalnej strony GKS-u Tychy trener - Andrei Gusov.

Zawodnikiem, dla którego będzie to wyjątkowy mecz jest Mateusz Bepierszcz. Po kilku sezonach występów w GKS Tychy przeszedł on do Comarch Cracovii Kraków. Oto jego wypowiedź z konferencji prasowej: -Drużyna Cracovii jest mi dobrze znana, co roku widywaliśmy się choćby podczas finału. Sądzę, że nie miałem problemów z wkomponowaniem się do zespołu i zobaczymy co czas pokaże. Nie ma znaczenia, że moim debiutanckim meczem w barwach Cracovii będzie GKS Tychy. Teraz gram w Krakowie i dam z siebie wszystko.

Początek spotkania o godzinie 18:00. Transmisję tekstową na żywo można śledzić na portalu HokejFan.pl oraz w aplikacji HokejFan na system Android. Z kolei na kanale YouTube transmisję wideo przeprowadzi telewizja Śląskie Tv - kliknij.
Comments (
0
)
© 2013-2019 HokejFan.pl

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by