Tychy o krok od tytułu - decydujące starcie w Satelicie?
  Dodano 4 tygodni temu

GKS Tychy jest już naprawdę blisko zdobycia tytułu Mistrza Polski w sezonie 2017/2018. W rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi już 3:0 z ekipą Tauron KH GKS Katowice. Mimo początkowego prowadzenia w trzecim meczu, katowiczanom nie udało się obronić przewagi i przegrali ostatecznie 3:4.
Zaczęło się od trafienia Bartosza Fraszko w czwartej minucie spotkania, które ożywiło katowicką publiczność. Dwie minuty później wyrównał Bartłomiej Jeziorski, a niecałe trzy minuty później na to trafienie odpowiedział Patryk Wronka i Tauron GKS Katowice prowadził 2:1. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca pierwszej tercji. Jednak w drugiej odsłonie bramkę wyrównującą zdobył Gleb Klimenko, a w ostatniej tercji o jedną bramkę więcej zdobyli goście z Tychów. Następne spotkanie już jutro w katowickiej "Satelicie".

Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Bramki:
1:0 - Bartosz Fraszko - Tomasz Malasiński - Martin Cakajik (03:42)
1:1 - Bartłomiej Jeziorski - Filip Komorski (05:45)
2:1 - Patryk Wronka - Bartosz Fraszko - Tomasz Malasiński (08:33)
2:2 - Gleb Klimenko - Alexander Szczechura (32:25)
2:3 - Jakub Witecki - Radosław Galant (43:23)
2:4 - Alexander Szczechura - Joonas Huovinen (53:09)
3:4 - Martin Vozdecky (57:45)

Tauron KH GKS Katowice: Shane Owen, Kamil Kosowski - Jakub Wanacki, Martin Cakajik (2), Mikołaj Łopuski, Jesse Rohtla, Marek Strzyżowski (2) - Dusan Devecka, Lukas Martinka, Bartosz Fraszko, Patryk Wronka, Tomasz Malasiński (2) - Oskar Krawczyk, Jakub Grof, Andrej Themar, Patryk Krężołek, Martin Vozdecky (14) - Dawid Majoch, Tomasz Skokan, Denis Dalidovich, Michał Rybak

GKS Tychy: John Murray, Kamil Lewartowski - Bartłomiej Pociecha, Bartosz Ciura, Jakub Witecki, Kamil Kalinowski (4), Radosław Galant (4) - Mateusz Bryk, Kamil Górny, Patryk Kogut, Jarosław Rzeszutko, Mateusz Gościński - Michał Kotlorz (2), Artiom Mentiuk, Alexander Szczechura, Michael Cichy, Joonas Huovinen - Michael Kolarz (2), Miroslav Jachym, Gleb Klimenko, Filip Komorski, Bartłomiej Jeziorski

Strzały: 42-37
Kary: 20-12
Widzów: 1300
Sędziowali: Maciej Pachucki - Włodzimierz Marczuk - Rafał Noworyta - Mateusz Bucki