Koniec rywalizacji w Tychach - GKS pierwszym finalistą
  Dodano 3 miesięcy temu

Piąty mecz półfinałowego pojedynku między GKS -em Tychy a TatrySki Podhale Nowy Targ okazał się być ostatnim spotkaniem w rywalizacji tej pary. Kibice zgromadzeni na Stadionie Zimowym w Tychach mogli świętować awans miejscowych hokeistów do finału play-off Polskiej Hokej Ligi.
Najistotniejsza dla losów przebiegu spotkania okazała się być pierwsza tercja, w której to gospodarze rozbili gości z Nowego Targu aż 5:1. Warto dodać, że po czterech minutach i trzydziestu czterech sekundach wynik spotkania otworzył zawodnik Podhala - Elvijs Biezais. Jednak już półtorej minuty później do wyrównania doprowadził Filip Komorski, a od 14 minuty i 15 sekundy rozpoczęło się strzelanie tyszan. W ciągu czterech minut zdobyli cztery bramki i kompletnie podcięli skrzydła rywalowi.

Hokeiści z Nowego Targu nie poddali się jednak do końca i zdołali doprowadzić do stanu 6:4. Na nic to się jednak zdało, przewaga z pierwszej tercji była zbyt duża i to gracze z piwnego miasta mogli świętować awans po finału Polskiej Hokej Ligi. Bój o złoto stoczą ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Tauron GKS Katowice a Comarch Cracovią Kraków.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 6:4 (5:1, 1:1, 0:2)
Bramki:
0:1 - Elvijs Biezais (04:34)
1:1 - Filip Komorski - Michał Kotlorz - Adam Bagiński (06:10)
2:1 - Mateusz Gościński - Jarosław Rzeszutko - Joonas Huovinen (14:15)
3:1 - Bartłomiej Pociecha - Michael Cichy (15:29)
4:1 - Mateusz Bryk - Joonas Huovinen - Adam Bagiński (17:21)
5:1 - Joonas Huovinen - Mateusz Bryk - Jarosław Rzeszutko (18:34)
6:1 - Gleb Klimenko - Filip Komorski - Adam Bagiński (22:38)
6:2 - Sergei Ogorodnikov - Marcin Kolusz - Dmitri Samarin (39:31)
6:3 - Jarosław Różański - Damian Tomasik - Mateusz Michalski (45:53)
6:4 - Łukasz Siuty - Mateusz Michalski (49:34)

GKS Tychy: John Murray, Kamil Lewartowski - Bartłomiej Pociecha (2), Bartosz Ciura, Patryk Kogut, Radosław Galant, Michał Woźnica - Mateusz Bryk, Kamil Górny (2), Joonas Huovinen, Jarosław Rzeszutko (2), Mateusz Gościński - Michał Kotlorz, Michael Kolarz (2), Alexander Szczechura, Michael Cichy, Mateusz Bepierszcz - Artiom Mentiuk, Jakub Witecki, Gleb Klimenko, Filip Komorski, Adam Bagiński

TatrySki Podhale Nowy Targ: Przemysław Odrobny, Błażej Kapica - Maciej Sulka (2), Dmitri Samarin (2), Elvijs Biezais (2), Sergei Ogorodnikov, Marcin Kolusz - Oskar Jaśkiewicz, Damian Tomasik (2), Jarosław Różański, Krzysztof Zapała, Mateusz Michalski - Kamil Kapica, Michal Pichniarcik (2), Maxim Kondrashov, Bartłomiej Neupauer (2), Łukasz Siuty - Mateusz Wojdyła, Robert Mrugała, Alexis Svitac, Jan Wolski, Rafał Podlipni

Strzały: 30-34