PHL: Udany rewanż - TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 5:2
  Dodano 8 miesięcy temu

Po dwóch wygranych przed własną publicznością, hokeiści GKS Tychy udali się do Nowego Targu, aby powalczyć z ekipą TatrySki Podhale Nowy Targ o trzecie zwycięstwo w rywalizacji do czterech wygranych meczów. To oznaczałoby znaczne przybliżenie się do awansu, do finału Polskiej Hokej Ligi.
Po pierwszej bezbramkowej tercji do głosu doszli nowotarżanie i po trafieniach Marcina Kolusza oraz Macieja Sulki, gospodarze prowadzili po drugiej tercji 2:0. Tego prowadzenia nie oddali już do końca. Nawet gdy na 2:1 trafił Michael Cichy to już niecałe trzy minuty później na to trafienie odpowiedział Sergei Ogorodnikov. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną "Szarotek" 5:2.

TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Bramki:
1:0 - Marcin Kolusz - Elvijs Biezais - Dmitri Samarin (24:54)
2:0 - Maciej Sulka - Elvijs Biezais - Sergei Ogorodnikov (30:38)
2:1 - Michael Cichy - Filip Komorski (44:25)
3:1 - Sergei Ogorodnikov (47:13)
3:2 - Joonas Huovinen - Jarosław Rzeszutko - Adam Bagiński (49:40)
4:2 - Elvijs Biezais - Sergei Ogorodnikov (54:36)
5:2 - Dmitri Samarin - Sergei Ogorodnikov (59:20)

Stan rywalizacji: 1-2 (do 4 wygranych)

TatrySki Podhale Nowy Targ: Przemysław Odrobny, Błażej Kapica - Maciej Sulka, Dmitri Samarin, Elvijs Biezais, Sergei Ogorodnikov, Marcin Kolusz - Oskar Jaśkiewicz, Damian Tomasik (4), Jarosław Różański (2), Krzysztof Zapała (4), Mateusz Michalski - Kamil Kapica, Michal Pichniarcik, Filip Wielkiewicz, Bartłomiej Neupauer (2), Łukasz Siuty - Mateusz Wojdyła (2), Robert Mrugała, Alexis Svitac, Maxim Kondrashov, Rafał Podlipni

GKS Tychy: John Murray, Kamil Lewartowski - Bartłomiej Pociecha, Bartosz Ciura, Jakub Witecki (2), Radosław Galant, Mateusz Bepierszcz - Mateusz Bryk (2), Kamil Górny (2), Adam Bagiński, Jarosław Rzeszutko, Mateusz Gościński - Michał Kotlorz, Joonas Huovinen, Alexander Szczechura, Michael Cichy, Gleb Klimenko - Michael Kolarz, Miroslav Jachym, Bartłomiej Jeziorski (2), Filip Komorski, Patryk Kogut

Strzały: 28-40
Kary: 14-8
Widzów: 1200
Sędziowali: Tomasz Radzik - Włodzimierz Marczuk - Rafał Noworyta - Sławomir Szachniewicz

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie. Ponadto zachęcamy do wybierania zawodnika meczu w obu drużynach oraz oceny pracy sędziego i atrakcyjności widowiska.