PHL: Drugi mecz dla gospodarzy - Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 4:2
  Dodano 4 miesięcy temu

Drugie starcie półfinałowe pomiędzy Tauron GKS Katowice a Comarch Cracovią Kraków ponownie zakończyło się triumfem gospodarzy z Katowic. Bramki oglądaliśmy tylko w drugiej tercji, natomiast pierwsza i trzecia tercja kończyły się bezbramkowym rezultatem.
Wynik spotkania otworzył na początku drugiej odsłony Patryk Wronka, wykorzystując błąd Rafała Radziszewskiego, który nie dograł dokładnie krążka do kolegi z drużyny. Niecałe pięć minut później doskonałą szybkością i świetnym strzałem po poprzeczkę popisał się Jakub Grof, podwyższając na 2:0 dla Katowic.

W 30 minucie spotkania bramkę kontaktową zdobył Damian Słaboń po dwójkowej akcji z Krystianem Dziubińskim, a trzy minuty później do wyrównania doprowadził Teddy Da Costa, wciskając krążek zza bramki między słupkiem a parkanem katowickiego golkipera - Shane'a Owena. W końcowej części drugiej odsłony do głosu doszedł Bartosz Fraszko, który zdobył dwie bramki, przesądzające o zwycięstwie Katowic. Fraszko najpierw wykorzystał podanie Patryka Wronki, a 45 sekund później dobił krążek do bramki, gdy strzał oddał Dusan Devecka.

Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 4:2 (0:0, 4:2, 0:0)
Bramki:
1:0 - Patryk Wronka (20:43)
2:0 - Jakub Grof - Oskar Krawczyk (25:25)
2:1 - Damian Słaboń - Krystian Dziubiński - Petr Sinagl (29:33)
2:2 - Petr Kalus - Tomas Sykora (32:50)
3:2 - Bartosz Fraszko - Patryk Wronka - Dusan Devecka (36:40)
4:2 - Bartosz Fraszko - Dusan Devecka - Tomasz Malasiński (37:25)

Stan rywalizacji: 2-0 dla Katowic

Tauron KH GKS Katowice: Shane Owen, Kamil Kosowski - Jakub Wanacki (2), Martin Cakajik, Andrej Themar, Jesse Rohtla (2), Martin Vozdecky - Dusan Devecka, Lukas Martinka, Bartosz Fraszko (2), Patryk Wronka, Tomasz Malasiński (2) - Bogusław Rąpała (4), Jakub Grof, Marek Strzyżowski (2), Radosław Sawicki, Mikołaj Łopuski - Oskar Krawczyk, Tomasz Skokan, Denis Dalidovich, Patryk Krężołek, Dawid Majoch (2)

Comarch Cracovia: Rafał Radziszewski, Michael Luba - Patryk Noworyta (2), Petr Chaloupka (2), Petr Kalus, Teddy Da Costa, Tomas Sykora - Mateusz Rompkowski, Nikita Kolesnikovs, Filip Drzewiecki, Kasper Bryniczka (2), Maciej Urbanowicz - Rafał Dutka, Patryk Wajda, Damian Kapica, Pavel Vorobyev, Adam Domogała - Damian Szurowski (2), Paweł Zygmunt, Krystian Dziubiński, Damian Słaboń, Petr Sinagl

Strzały: 32-43
Kary: 16-8
Widzów: 1300
Sędziowali: Paweł Breske - Paweł Meszyński - Michał Kogut - Marcin Polak

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie. Ponadto zachęcamy do wybierania zawodnika meczu w obu drużynach oraz oceny pracy sędziego i atrakcyjności widowiska.