1 Liga: Torunianie o krok od awansu - Zagłębie Sosnowiec - Nesta Mires Toruń 3:4
  Dodano 7 miesięcy temu

W Sosnowcu zakończyło się spotkanie pomiędzy miejscowym Zagłębiem a Nestą Mires Toruń. To było czwarte spotkanie w ramach finału I Ligi, którego stawką jest awans do Polskiej Hokej Ligi. Dzień wcześniej Sosnowiec pokonał torunian, lecz w rewanżu lepsi okazali się goście.
Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której doskonałą akcją popisał się Marcin Wiśniewskie, umieszczając krążek w siatce bramki gospodarzy nieco ponad dwie i pół minuty po rozpoczęciu dodatkowego czasu gry. Zapewnił tym samym trzecie zwycięstwo Nesty Mires Toruń w rywalizacji do czterech zwycięstw. Torunianie prowadzą 3-1 i teraz czeka ich mecz przed własną publicznością. Wygrana zapewni im awans do Polskiej Hokej Ligi.

HK Zagłębie Sosnowiec - KS Nesta Mires Toruń 3:4d. (1:0, 0:3, 2:0, 0:1)
Bramki:
1:0 - Dmytro Demyanyuk - Łukasz Rutkowski - Adam Jaskólski (05:40)
1:1 - Semyon Garshin (25:05)
1:2 - Maxim Kartoshkin - Jarosław Dołęga (26:05)
1:3 - Bartosz Skólmowski - Krzysztof Bojanowski (38:40)
2:3 - Andrzej Stojek - Jakub Jaskólski (48:24)
3:3 - Andrzej Stojek - Nikolai Stolyarenko - Adam Jaskólski (50:23)
3:4 - Marcin Wiśniewski (62:32)

HK Zagłębie Sosnowiec: Michał Czernik, Łukasz Białek - Alaksandr Dzehtsiarou, Pavlo Taran, Adam Jaskólski, Łukasz Rutkowski (2), Dmytro Demyanyuk (2) - Jakub Jaskólski (2), Patrik Vrana (2), Nikolai Stolyarenko (2), Andrzej Stojek, Tobiasz Bernat (2) - Łukasz Kulik, Filip Uherek, Aleksander Gniewek, Kamil Sikora (2), Michał Bernacki - Adam Kołodziej, Mateusz Kafel, Paweł Goździewicz, Kamil Pędraś, Patryk Jarosz

KS Nesta Mires Toruń: Michał Plaskiewicz, Krzysztof Bojanowski - Miłosz Lidtke, Łukasz Podsiadło, Jarosław Dołęga, Piotr Winiarski (2), Daniel Minge (2) - Bartosz Skólmowski, Adrian Jaworski, Daniil Orekhin, Robert Korchokha, Semyon Garshin - Szymon Niedlich (4), Piotr Naparło, Marcin Wiśniewski (2), Maxim Kartoshkin, Vladislav Troshin - Adrian Borowicz, Marcin Jóźwiak, Dominik Olszewski, Bruno Śmieszek, Piotr Husak

Strzały: 34-35
Kary: 14-10
Widzów: 2000
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek - Paweł Breske - Dariusz Pobożniak - Grzegorz Cudek