Gda
Tyc
Jan
Byt
I Liga PZHL Nesta Mires Toruń Zagłębie Sosnowiec UKH Dębica Hokej Poznań MMKS Podhale Nowy Targ Academy 1928 KTH Krynica SMS PZHL U-18 Katowice GKS Stoczniowiec Gdańsk
Pierwsze wnioski w rywalizacji na zapleczu PHL
  Dodano tydzień temu   Źródło: inf.własna + Skomentuj 0
fot. Krzysztof Baran
Rozgrywki pierwszoligowe nabierają tempa, po czterech rozegranych kolejkach możemy wysnuwać pierwsze wnioski na temat formy poszczególnych zespołów. Część drużyn budowała swój skład do ostatnich dni przed rozpoczęciem sezonu, co obecnie skutkuje brakiem zgrania i przygotowania fizycznego. Aby obiektywnie ocenić dyspozycje tych teamów musimy jeszcze trochę poczekać.
Obecnie liderem tabeli są torunianie, którzy wygrali wszystkie swoje dotychczasowe mecze. Głównym rywalem Nesty Mires w walce o awans do PHL wydaję się być Zagłębie Sosnowiec. Co prawda podopieczni Marcina Kozłowskiego przegrali oba mecze w Toruniu,  ale spotkania były wyrównane i w rewanżu na południu Polski sytuacja może się odwrócić.

Ciekawe pojedynki odbyły się w Wielkopolsce, gdzie Hokej Poznań w dwumeczu podzielił się punktami z drużyną Podhala Nowy Targ.  Oba spotkania obfitowały w sporą liczbę sytuacji bramkowych oraz minut kar nałożonych na obie drużyny. 

UKH Dębica oraz GKS Stoczniowiec obecnie odstają poziomem sportowym od reszty stawki, ale dla tych młodych zespołów nie sam wynik nie jest najistotniejszy. Ważne, aby młodzi, mniej doświadczeni gracze zapoznali się z seniorskim hokejem i w przyszłości stanowili o sile swoich zespołów.

W najbliższy weekend zaległe spotkania rozegrają zespoły z Poznania i Krynicy. Oba mecze odbędą się na lodowisko Chwiałka w Poznaniu. Są to mecze 1 i 2 kolejki, które zostały wcześniej przełożone na  weekend, który pozostałe drużyny, zgodnie z terminarzem, mają wolne.


HokejFan
3368 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl