PHL VI kolejka zapowiedź
PHL: VI kolejka - zapowiedź
  Dodano 5 miesięcy temu   Źródło: inf. własne + Skomentuj 0
fot. hokejfan
Niedzielny wieczór dla kibiców hokejowych stoi pod znakiem rozgrywek PHL na pięciu lodowiskach. Gdzie obejrzymy najlepszy pojedynek? Z pewnością trzeba tu wymienić Derby Katowic oraz pojedynek Cracovii z JKH.vs

Anteo Naprzód Janów Katowice vs Tauron KH GKS Katowice- godzina: 18:00

Pojedynek tych drużyn zapewne obejrzy większość katowickich kibiców hokeja na lodzie. To mecz nie tylko o punkty w tabeli PHL, ale też o honor, dumę oraz dominację w Katowicach. Nie od dziś wiadomo, że miasto większą część gotówki przeznacza na "Gieksę", która i tak posiada mocnego sponsora. Fakt ten mocno burzy krew w żyłach kibiców Naprzodu. Gospodarze spotkania będą chcieli za wszelką cenę zdobyć trzy punkty, ale ich dzisiejsi przeciwnicy to silny zespół strzelający sporą ilość bramek.

Typ na mecz: remis w regulaminowym czasie
vs

GKS Tychy vs PGE Orlik Opole- godzina: 17:00

Od samego początku sezonu tyski zespół pokazuje, że mierzą w najwyższe cele wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Opolanie po ostatniej przegranej z Cracovią (1-6) trafiają na zespół, który błędów nie wybacza. Trójkolorowi wracają na lodowisko w Tychach, aby przed swoimi zagorzałymi kibicami pokazać po raz kolejny wyższość nad przeciwnikiem. Ekipa Orlika będzie miała trudny orzech do zgryzienia, ale hokej to szybka gra, której losy potrafią się odwrócić w przeciągu kilku minut.

Typ na mecz: gospodarze wygrywają różnica 2 bramekvs 

TMH Polonia Bytom vs TatrySki Podhale Nowy Targ- godzina- 18:00

Batalia pomiędzy drużynami, którzy są aktualnymi sąsiadami w tabeli. Ciężko wytypować zdecydowanego faworyta spotkania i losy ewentualnej wygranej mogą rozstrzygnąć się w ostatnich minutach spotkania lub w doliczonym czasie. Nowy Targ miał ostatnio ciężką przeprawę w meczach z drużynami z górnej części tabeli. Upatrują zatem w tym meczu możliwość poprawienia dorobku punktowego. Polonia Bytom również potrzebuje wygranych, a "Szarotki" są jak najbardziej w ich zasięgu. O wyniku dzisiejszego spotkania w dużej mierze wpłynie dyspozycja bramkarzy.

Typ na mecz: wygrana "Szarotek"  vs 

Comarch Cracovia vs JKH GKS Jastrzębie- godzina: 18:30

"Pasy" w tym sezonie przegrały tylko z GKSem Tychy zatem plasują się na drugim miejscu tabeli PHL. Drużyna gości ma zaledwie dwa punty mniej od dzisiejszych przeciwników, ale większość ekspertów to Cracovię typuje w roli zdecydowanego faworyta. Cracovia podobnie jak Tychy wraca dziś na swojej lodowisko po dwóch wyjazdowych meczach, więc krakowscy kibice spragnieni są wygranych na własnym terenie. Teoretycznie łatwe do wygrania spotkanie podopiecznych Rudolfa Rohacka może okazać się ciekawym spotkaniem.

Typ na mecz: wygrana Cracovii  vs

SMS PZHL U-20 Katowice vs KS Unia Oświęcim- godzina: 16:00

Pierwsze spotkanie 6. kolejki PHL rozpocznie się na terenie SMSu, gdzie przyjeżdża silniejszy przeciwnik z Oświęcimia. Wygrana gości jest prawie pewna. Niewiadomą pozostanie jakim wynikiem zakończy się ich pojedynek.

Typ na mecz: wygrana Unii różnicą 4 bramek


1 LIGA


  vs 

Nesta Mires Toruń vs GKS Stoczniowiec Gdańsk- godzina: 16:30

Wczorajsze wysokie zwycięstwo Nesty Mires (21-2) to prawdziwy pogrom. Torunianie byli silniejsi, szybsi oraz skuteczniejsi. W dzisiejszym spotkaniu wynik nie będzie już tak wysoki, ale dwucyfrówka może znów zagościć na tablicy wyników na lodowisku przy ul. Bema.

Krzysztof Baran
105 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl