PHL: Worek z bramkami rozwiązany. 40 goli w V kolejce
  Dodano 3 miesiące temu   Źródło: inf. własne, Youtube + Skomentuj 0
Piątkowe spotkania obfitowały przede wszystkim w bardzo dużą ilość bramek. Czy kto zadyszka po kilku spotkaniach czy wręcz przeciwnie?

vs

Tauron KH GKS Katowice vs MH Automatyka Gdańsk- wynik: 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)

Nikt nie spodziewał się takiego pogromu w meczu pomiędzy tymi drużynami, a tymczasem pierwsze dwie tercje pokazały sporą przewagę gospodarzy i nieudolność przyjezdnych. Pod nieobecność podstawowego bramkarza Tomasza Witkowskiego, jego zastępca Gorodetsky Maxim musiał, aż 8 krotnie wyciągać krążek z własnej bramki. Trener "Gieksy" ma po tym meczu wiele powodów do dumy, a Tomasz Malasiński zapewne świętuje zdobycie 4 goli.

Skrót meczu:

vs

Tatryski Podhale Nowy Targ vs GKS Tychy- wynik: 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Podhale po kilku meczach ze słabszymi zespołami trafiło w piątkowy wieczór na GKS Tychy (w poprzedniej kolejce grali z Comarch Cracovią). Obydwie potyczki skończyły się na dla nich niekorzystnie, gdyż musieli uznać wyższość przeciwników i tym samym spadli w tabeli na 5 miejsce. Mecz z "trójkolorowymi" był dość wyrównany o czym może świadczyć remisowa druga tercja (2-2), a bramka strzelona w połowie trzeciej odsłony przez Elvijsa Biezaisa wlała wiarę w serca kibiców na zmianę końcowego wyniku. Niestety goście postawili pod koniec spotkania przysłowiową "kropę nad i" celnym strzałem Bartłomieja Pociechy. Wart wspomnienia jest fakt, iż pod koniec drugiej tercji karę za niesportowe zachowanie dostał najlepszy strzelec PHL Sergei Ogorodnikov co z pewnością wpłynęło na wynik końcowy.

vs

PGE Orlik Opole vs Comarch Cracovia- wynik: 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

Zdecydowana przewaga gości w meczu przy Barlickiego 13 udowodniona w pierwszej i drugiej tercji. W trzeciej odsłonie w bramce Cracovii stanął zmiennik Radziszewskiego Michael Luba, dla którego to trzeci sezon w "Pasach". Padła wówczas jedyna dla opolan bramka strzelona przez Gorzyckiego Wojciecha. "Mecz szybki, dynamiczny, dużo sytuacji"- powiedział trener Cracovii Rudolf Rohacek.

vs

JKH GKS Jastrzębie vs SMS PZHL U-20 Katowice- wynik: 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)

Dwa hattricki w zespole z Jastrzębia autorstwa Tomasa Kominka i Leszka Laszkiewicza. Po stronie gości jedno trafienie Macieja Rybaka.

vs

KS Unia Oświęcim vs Anteo Naprzód Janów Katowice- wynik: 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

To co udało się w innych pojedynkach piątkowego wieczoru miało miejsce również na lodowisku przy Chemików 4. Do Oświęcimia przyjechał Naprzód Janów, który nie raz już udowodnił iż można stawiać na nich nawet w trudnych meczach. Tym razem niestety musieli wracać do Katowic na tarczy, gdyż miejscowa Unia nie pozwoliła im na zbyt wiele. Hattrick należał do Jana Danecka, a pierwsza i druga tercja ustawiła całe spotkanie. "Jestem zawiedziony tym meczem. Przegraliśmy mecz, ale styl w jakim ta porażka przyszła. pozostawia wiele do życzenia" - skomentował po meczu trener janowian Adrian Parzyszek.