PHL IV kolejka Podsumowanie
PHL: IV kolejka - Podsumowanie niedzielnych spotkań
  Dodano 3 miesiące temu   Źródło: inf. własne, Youtube, polskahokejliga.pl + Skomentuj 0
Niedzielne spotkania zakończone zatem czas na krótkie podsumowania. Rozpędzający się Kraków, mocne Tychy, bliski wygranej Gdańsk, rewelacyjny Janów oraz bez niespodzianek Opole.

vs

Wynik- 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)

Zgodnie z przewidywaniami Orlik Opole rozbija na wyjeźdize SMS różnicą 6 bramek. W przedmeczowych zapowiedziach pomyliliśmy się o jedną bramkę, gdyż zakładaliśmy iż gospodarze zdobędą dwa celne trafienia. Honorową bramkę dla SMSu zdobył Michał Bernacki. Orlik po tej wygranej ląduje na ósmym miejscu tabeli PHL.

vs

Wynik- 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Mistrzowie wygrali z Podhalem 4:2. Podczas spotkania "Pasy" dwukrotnie wykorzystują liczebną przewagę, pakując krążek do bramki Raitmusa Martinsa. Pierwsza tercja remisowa (1:1), w drugiej (1:0), a trzecia (2:1). Podtrzymują tym zwycięską passę w spotkaniach z Nowym Targiem. "Mieliśmy większa inicjatywę praktycznie przez większość meczu" - powiedział po spotkaniu Kasper Bryniczka, były zawodnik Podhala. Wspomniany bramkarz gości tego dnia zaliczył, aż trzy dwuminutowe kary.

vs

Wynik- 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)

Podopieczni Andreya Gusova rozbijają ekipę z Bytomia aplikując w pierwszej tercji aż 4 gole. Tego dnia dwa trafienia dla gospodarzy zaliczył Bartłomiej Jeziorski. Goście zdołali odpowiedzieć dwoma celnymi strzałami. Obydwa oddał czeski napastnik Richard Bordowski. Po fatalnej pierwszej tercji Ondreja Raszkę zmienił Filip Landsmann, dla którego to trzeci sezon w barwach Bytomia.

vs

Wynik- 2:3 (0:0, 2:1, 0:1, 0:1d)

Gdańscy kibice opuścili lodowisko ze smutkiem na twarzy, gdyż Automatyka przegrała po dogrywce 2:3. "Mecz był do wygrania, popełniliśmy parę błędów" - skomentował bramkarz Tomasz Witkowski, który kolejne spotkanie obejrzał z trybun Hali Olivia. Unia Oświęcim z dwoma punktami nadal na przedostatnim miejscu w tabeli, co z pewnością nie cieszy trenera Josefa Dobosa.

vs

Wynik- 3:2 d. (1:2, 1:0, 0:0, 1:0d)

Piękny mecz w wykonaniu Naprzodu, który po dogrywce wygrywa z JKH GKS i kolejny raz pokazuje że nie będzie tylko biernym obserwatorem w PHL. Decydującego gola w 64 minucie spotkania strzela Mateusz Adamus. Tym samym podopieczni Adriana Parzyszka zajmują siódme miejsce w tabeli. Po stronie gości punktująca trójka to: Leszek Laszkiewicz, Martin Vozdecky i Łukasz Nalewajka.