Kobiecy Hokej Mistrzostwa Świata Katowice Seniorki Hokej Kobiet Hockey Princess Poland Hockey Girl
W Polsce ponownie odbędą się Mistrzostwa Świata 1B Juniorek!
  Dodano 10 miesięcy temu   Źródło: pzhl.tv / Hockey Princess Poland + Skomentuj 1
fot. pzhl.tv
Zatem młode Polki, które w swoim debiutanckim występie na tym poziomie w Katowicach zdobyły brązowy medal znów zagrają jako gospodynie.

– Na przestrzeni pięciu ostatnich lat nasze juniorki zagrają u siebie już po raz czwarty. Zaczęło się na turniejach kwalifikacyjnych w Krynicy i Katowicach. Następnie odbyły się mistrzostwa 1B w styczniu tego roku – mówi członek zarządów IIHF-u i PZHL-u Marta Zawadzka.

– Ponownie staraliśmy się o mistrzostwa bowiem bardzo zależy nam na rozwoju hokeja kobiet w Polsce. Zebraliśmy bardzo pochlebne opinie po styczniowym turnieju w Katowicach. Przeprowadziłam w Kolonii wiele rozmów i wszyscy uczestnicy najbliższych mistrzostw w naszym kraju cieszą się, że znów przyjadą do Polski – dodaje Marta Zawadzka.

Biało-czerwone zmierzą się z Wielką Brytanią, Francją, Australią, Chinami i Danią. Turniej odbędzie się od 6 do 12 stycznia 2018 roku. Lokalizacja mistrzostw zostanie wybrana w najbliższym czasie.

Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie oficjalnie zatwierdził także rozszerzenie MŚ elity kobiet.

Biało-czerwone wystąpią we włoskim Asiago od 8 do 14 kwietnia przyszłego roku. Rywalami naszych hokeistek będą zespoły Kazachstanu, Łotwy, Chin, Włoch i Korei Południowej. Ta ostatnia drużyna wywalczyła awans z dywizji 2A.HockeyPrincessPoland
45 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl