Mistrzostwa Świata IIHF
MŚ: Znamy wszystkich półfinalistów!
  Dodano 10 miesięcy temu   Źródło: iihf.com + Skomentuj 0
fot. iihf.com
W czwartek rozegrano spotkania ćwierćfinałowe odbywających się w Niemczech i Francji Mistrzostw Świata elity. Z czterech spotkań w Paryżu i Kolonii wyłonione zostały 4 najlepsze drużyny, które powalczą o medale. Wśród nich nie ma gospodarza, choć Niemcy byli bliscy sprawienia niespodzianki.
Jak to na Mistrzostwach Świata Elity, szczególnie na tym etapie rozgrywek nie było słabych drużyn i ciężko było wskazać faworyta, być może poza jednym wyjątkiem. Trudny bój czekał gospodarzy turnieju - Niemców, którzy walczyli z reprezentacją Kanady o miejsce w półfinale. Mistrzowie Olimpijscy byli faworytami starcia, lecz nie wygrali tak wysoko jak można było oczekiwać. Niemcy postawili im trudne warunki i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

W pozostałych spotkaniach triumfowali Rosjanie, Finowie oraz Szwedzi. Ci pierwsi powalczą z Kanadą o finał, natomiast dwaj ostatni zmierzą się w półfinale między sobą. Oba spotkania odbędą się Kolonii, tak samo jak mecze decydujące o medalach. Transmisje na żywo zapowiada stacja TVP Sport.

Wyniki ćwierćfinałów:

Rosja - Czechy 3:0
USA - Finlandia 0:2
Kanada - Niemcy 2:1
Szwajcaria - Szwecja 1:3

Pary półfinałowe:

Kanada - Rosja (godz. 15:15)
Szwecja - Finlandia (godz. 19:15)


HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl