SMS PZHL
Rusza Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Toruniu - trwa nabór zawdoników
  Dodano 11 miesięcy temu   Źródło: inf. własna + Skomentuj 0
fot. Fot. Krzysztof Baran
Zmiany czekają Szkołę Mistrzostwa Sportowego, działającą przy Polskim Związku Hokeja na Lodzie. Po wielu latach obecności zdolnych hokeistów w wieku licealnym w Sosnowcu przyszedł czas na Katowice i Toruń. To w tych dwóch miastach młodzi hokeiści będą mogli łączyć naukę z hokejem, uczęszczając do SMS -u PZHL.

Cała szkoła zostanie od tego sezonu przeniesiona z Sosnowca do Katowic i to tam naukę oraz grę będą kontynuować dotychczasowi uczniowie. Dodatkowo hokeiści z rocznika 2001 będą mieli do wyboru pójść do pierwszej klasy albo do Katowic, albo do Torunia. W grodzie Kopernika otwarty został bowiem oddział dla hokeistów przy XIII Liceum Ogólnokształcącym, przy współpracy z hokejową centralą.

Zawodnicy, którzy zostaną zakwalifikowani do I klasy SMS -u PZHL i wybiorą Toruń jako miejsce, gdzie będą chcieli kształcić się i kontynuować karierę hokejową, zagrają docelowo w Centralnej Lidze Juniorów. To w lidze juniorskiej będzie grała drużyna SMS -u PZHL Toruń. Dodatkowo najlepsi zawodnicy będą mieli szansę reprezentować barwy miasta w I lidze, w której będzie grała Nesta Mires Toruń.

Z kolei najlepsi juniorzy SMS -u nadal będą grali w Polskiej Hokej Lidze, reprezentując Orlęta. Będzie to możliwe najprawdopodobniej jeszcze przez dwa sezony, dopóki najwyższa klasa rozgrywkowa nie będzie miała pomniejszonego składu.

Informacje o naborze w formacie pdf:

http://www.pzhl.org.pl/images/Nabor_sms_torun.pdf

Kryteria naboru:

http://www.pzhl.org.pl/attachments/article/31/Kryteria%20naboru.pdf

Propozycje trenerów lub rodziców chcących zgłosić zawodników do SMS proszę przesyłać do dnia 15.05.2017 (e-mailem sekretariat@smspzhl-torun.pl ). Informacje powinny zawierać: imię i nazwisko, klub, pozycja, wzrost, waga, tel. kontaktowy do rodziców. Wskazana krótka opinia trenera klubowego. Nabór elektroniczny dostępny będzie od 15.05.2017 r. do 31.05.2017 r.

Szkoła wraz z PZHL zapewnia wyposażenie w sprzęt, dofinansowanie internatu wraz z wyżywieniem oraz udział w rozgrywkach. Wszelkich informacji udziela:

  • Wicedyrektor SMS ds. sportu Jacek Królikiewicz – tel. 505-148-698
  • Wiceprezes MKS Sokoły Toruń Andrzej Rutkowski – tel. 662-034-377HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl