Mistrzostwa Świata IA Polska Kazachstan
Mimo walki nie udało się - porażka w ważnym boju po dogrywce
  Dodano 11 miesięcy temu   Źródło: IIHF + Skomentuj 0
fot. IIHF
We wtorkowe popołudnie reprezentacja Polski mierzyła się w arcyważnym boju o awans do Elity z reprezentacją Kazachstanu. Rywale biało-czerwonych przegrali dzień wcześniej z Koreą Południową, podobnie jak wcześniej Polacy. Rodziło to więc nadzieje, że wygrana w meczu znacznie przybliży naszych hokeistów do awansu.
Niestety w takiej samej sytuacji byli Kazachowie, a więc nie było mowy o odpuszczaniu od początku meczu. Motywację dało się zauważyć w obu ekipach. Obaj trenerzy skupili się też na grze obronnej, gdyż 60 minut regulaminowego czasu gry nie przyniosło ani jednej bramki. Bramkarze na lodowisku zachowali czyste konto.

Pierwszą i zarazem ostatnią bramkę kibice zgromadzeni w Kijowie obejrzeli dopiero w dogrywce. W 62 minucie Przemysława Odrobnego pokonał Kevin Dallman, dając tym samym dwa punkty meczowe swojej drużynie. Kazachstan zajmuje więc drugie miejsce w tabeli, której przewodzi Korea Południowa. Azjaci wydają się być bardzo dobrze dysponowani i w tym momencie brak ich awansu będzie traktowany jako niespodzianka.

Kazachstan - Polska 1:0d (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Bramki:
1:0 - Kevin DALLMAN - Nigel DAWES

Kary: 4-6
Strzały: 29-30

Polska: Odrobny, Radziszewski (n/g); Wajda - Bryk, Wronka - Malasiński - Pasiut; Ciura - Pociecha, Chmielewski - Bryniczka - Galant; Rompkowski - Urbanowicz, Dziubiński - Kapica - Jeziorski, Trener: Jacek Płachta
HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl