PHL Comarch Cracovia GKS Tychy
PHL: Cracovia wzięła srogi rewanż w finale!
  Dodano 4 miesiące temu   Źródło: inf. własna + Skomentuj 0
W trzecim spotkaniu finałowym Polskiej Hokej Ligi grająca przed własną publicznością Comarch Cracovia Kraków pokonała prowadzący 2-0 w rywalizacji do czterech zwycięstw GKS Tychy.
Mecz rozpoczął się świetnie dla gości z Tychów, którzy po niespełna ośmiu minutach gry objęli prowadzenie po golu Bartłomieja Jeziorskiego. "Pasy" szybko się jednak podniosły i jeszcze przed pierwszą przerwą zadały trzy szybkie ciosy za sprawą młodych zawodników - Oliviera Paczkowskiego, Adama Domogały oraz Damiana Kapicy.

W połowie drugiej tercji sygnał do boju tyszanom dał Jarosław Rzeszutko, który wykorzystał podanie Patryka Koguta. Już po sześciu minutach o podcięcie skrzydeł gościom zadbał ponownie Kapica oraz Domogała.

Na początku trzeciej odsłony na 6:2 podwyższył Petr Sinagl, a już minutę później na 7:2 podwyższył Petr Kalus, który wykorzystał podyktowany rzut karny.  Gdy wydawało się, że jest już po wszystkim, niespodziewanie drugi bieg włączyli hokeiści GKS -u, którzy odzyskali jeszcze wiarę w wywalczenie korzystnego rezultatu po golach Komorskiego i Koguta, ale były to ostatnie trafienia, na jakie stać było tyszan tego dnia.

Stan rywalizacji to 2-1 dla GKS -u Tychy. Kolejne spotkanie już w niedzielę w Krakowie.

Comarch Cracovia - GKS Tychy 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)