PHL GKS Tychy Comarch Cracovia
Protest Tyszan uznany, odmowa rozpatrzenia innego
  Dodano 12 miesięcy temu   Źródło: PZHL + Skomentuj 0
fot. Tomasz Gonsior
Po zakończeniu pierwszego meczu finałowego Polskiej Hokej Ligi wygrany tego dnia GKS Tychy złożył do władz Polskiej Hokej Ligi protest ws. ukarania Mateusza Bepierszcza karą większą plus automatycznie karą meczu za niesportowe zachowanie, a także złej pracy sędziów.
Spółka Polska Hokej Liga miała na podjęcie decyzji dość mało czasu, bo już dzisiaj rozgrywany jest drugi mecz finałowy w Tychach. Przez karę meczu za niesportowe zachowanie Mateusz Bepierszcz miał pauzował w kolejnym meczu. Stąd reakcja włodarzy jego klubu, z których opinią zgodził się zarząd Polskiej Hokej Ligi, który poprosił o opinię Wydział Sędziowski. Ten uznał, że kara na Bepierszcza w ogóle nie powinna zostać nałożona.

Zobacz pełną treść decyzji

PHL odniosła się także do ukarania karą meczu Jana Semorada, który zaatakował od tyłu Mateusza Rompkowskiego. W wyniku zdarzenia na lodzie pojawiła się nawet krew hokeisty Cracovii. Wydział Sędziowski uznał, że sędzia miał podstawy do podjęcia takiej, a nie innej decyzji i odmówił rozpatrzenia protesty w tej sprawie. Szczegóły w poniższym piśmie.

Zobacz pełną treść decyzjiHokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl