PHL I Liga Nesta Mires Toruń Toruń PZHL
Co dalej z hokejem w Toruniu ?
  Dodano 12 miesięcy temu   Źródło: inf.własna + Skomentuj 0
fot. Krzysztof Baran
Sytuacja klubu z Torunia nie jest najlepsza, niewiadomą jest to czy klub przystąpi do rozgrywek w następnym sezonie, a jeśli tak to w jakiej klasie rozgrywkowej. Osoby związane z toruńskim hokejem na pewno będą dążyć do wystawienia silnego zespołu w ekstralidze, jednak aby to mogło dojść do skutku wiele czynników musi się ułożyć po myśli torunian.


Rozpatrzyliśmy kilka możliwych teoretycznych schematów na temat przyszłości Nesty Mires Toruń w następnym sezonie.


#1 I liga
W tej chwili jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz. Drużyna spadła z PHL, więc naturalnym krokiem jest gra na drugim szczeblu rozgrywek. Niewiadomo jednak ile drużyn zgłosiło by się do gry w I lidze i czy jej istnienie będzie miało sportowy sens. Zgłoszenie 4-6 zespołów powinno wystarczyć aby władze ligi zdecydowały się na kontynuacje rozgrywek na zapleczu PHL.


#2 Liga Open

Wiele słychać o utworzeniu Open Ligi, do której każdy zespół mógłby się zgłosić jeśli wykaże przed sezonem odpowiedni budżet i otrzyma licencje do gry w PHL. W tym przypadku zarząd klubu musiał by przekonać władze Miasta Torunia oraz sponsorów, że wciąż warto inwestować w hokejową drużyną. Na pewno była by to szansa na występny Nesty Mires w PHL.


#3 Sprawa Licencji
Wiele razy w sporcie zdarzało się tak, że mimo przysługującego miejsca w danej lidze, zespół nie otrzymał licencji na grę w wyższej klasie rozgrywkowej i jego miejsca zajmowała inna drużyna.

W teorii jest szansa, że któryś z zespołów nie będzie dopuszczony do rozgrywek PHL i wtedy być może działacze z Torunia będą starali się dołączyć swój zespół do zestawienia drużyn ekstraligowych.


#4 Czarny scenariusz

Po kolejnym nieudanym sezonie toruńskich hokeistów, wiele osób stawia pytanie czy warto dalej ciągnąć ten „wózek” o nazwie hokej w Toruniu. To rozwiązanie jest na szczęście mało prawdopodobne, ale ryzyko, że główni akcjonariusze kiedyś przestaną inwestować nie małe pieniądze w hokej wciąż istnieje. Mamy jednak nadzieję, że jeden z najstarszych klubów hokejowych w Polsce podniesie się z kolan i wróci silniejszy do ligowych zmagań.


Wątkiem godnym uwagi jest jutrzejsze zebranie kibiców toruńskiego hokeja, które ma na celu rozpoczęcie rozmów o założeniu formalnego stowarzyszenia kibiców. Celem tego przedsięwzięcia było by wykupienie części akcji Hokejowej Spółki Akcyjnej. To dało by możliwość realnego wpływu na działania i decyzje zarządu klubu.

Przyszłość hokeja w Toruniu powinna wyjaśnić się w ciągu dwóch najbliższych miesięcy, .kiedy to powinna już być znana formuła rozgrywek PHL i I ligi na sezon 2017/2018.



HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl