NHL Wayne Gretzky Książki
NHL oczami Gretzky’ego – rusza przedsprzedaż książki legendy!
  Dodano 11 miesięcy temu   Źródło: inf. prasowa + Skomentuj 0
fot. nadesłana
Nie ma wątpliwości, że Wayne Gretzky jest największą legendą NHL. Dla wszystkich fanów hokeja mamy dobrą wiadomość – już za niespełna dwa tygodnie polska premiera jego książki „Opowieści z tafli NHL”! Rusza przedsprzedaż publikacji, nad którą nasz portal objął patronat medialny.
Książka w przedsprzedaży dostępna jest na www.labotiga.pl/176-hokej:
- rabat 25% - oszczędzasz prawie 10 zł!
- wysyłka od 24 marca
- szansa na wygranie hokejowych gadżetów na www.wsqn.pl/gretzky-konkurs 
Książki szukaj także na www.empik.com, a od 29 marca w salonach Empik w całej Polsce.

Fragment książki:
Miał rację. Podobnie jak w innych sportach, w NHL jesteśmy tylko wielkim stadem bydła. Gdy jedna drużyna coś robi, inne robią to samo. Tak było z porannym treningiem. Gdy grałem dla Oilers, po zwycięstwach mieliśmy poranny rozjazd, więc wszystkie drużyny zaczęły go kopiować. Gdy jednak w 2015 roku Puchar zdobyli Blackhawks Joela Quenneville’a, który nie urządzał tych treningów, nagle wszyscy ich zaprzestali. Każdy chce wygrywać i zawsze naśladuje się drużynę, która odnosi największe sukcesy.
Próbowałem się bić kilka razy, ale bójki z moim udziałem były raczej zabawne. 22 grudnia 1982 roku graliśmy przeciwko North Stars. Tamtego dnia otrzymałem nagrodę Sportowca Roku według magazynu „Sports Illustrated”. Bardzo się z tego powodu cieszyłem. Ktoś przyleciał z Nowego Jorku, złapał za mikrofon i wygłosił mowę na temat tego, jak wielkim autorytetem jestem w świecie hokeja. W prostych słowach powiedział, że przyznano mi nagrodę, ponieważ się nie biję.
A w drugiej tercji tłukłem się z Nealem Brotenem. Do dziś nie mam pojęcia dlaczego. Czasem tak bywa. Tak naprawdę po prostu się szarpaliśmy. Było to trochę głupie. Wysłali nas na ławki kar, spojrzeliśmy na siebie i zaczęliśmy się śmiać. Gdy wróciłem na ławkę, Dave Semenko powiedział: „To był najgorszy kobiecy boks, jaki widziałem”.
Dwa lata później, 7 marca 1984 roku, graliśmy z Chicago. Bob Murray, obecny właściciel Ducks, był bardzo porządnym zawodnikiem. Grał twardo, ale zawsze fair. W tamtych czasach drużyny zatrudniały hokeistów, którzy mieli mnie szczuć. Frustrowało mnie to. Bob odwalał po prostu swoją robotę, ale wkurzyłem się na niego i rzuciłem rękawicę. Złapał mnie i przerzucił jak naleśnik. Leżałem na lodzie, patrząc na niego, a on trzymał pięść wprost nad moją twarzą. Powiedział:
– Nie ruszaj się, nic ci nie zrobię.
– OK – odparłem. – Nie ruszam się!
Ale kątem oka widziałem, jak cztery pary nóg przeskakują przez bandę. Messier, Dave Semenko, Dave Hunter i Donny Jackson. Krzyknąłem: „Zostawcie go, nic nie zrobił”. Te same nogi ruszyły z powrotem w kierunku ławki. (…)
Jestem przekonany, że za 10–15 lat w NHL nie będzie bójek. Nie ma ich w hokeju w Europie czy na poziomie koledżów. Coraz więcej zawodników wchodzi do ligi bez jednej bójki na koncie. W naszych czasach bicie się było zupełnie normalne. Nadchodzą jednak czasy, gdy to jego brak będzie standardem. Bójki są powoli wypierane z hokeja.

O książce:
NHL oczami Wayne’a Gretzky’ego. Każdy fan hokeja musi to przeczytać!
Wayne Gretzky uważany jest za najlepszego hokeistę w historii. W trakcie kariery pobił lub wyrównał ponad 60 rekordów – to mówi samo za siebie! Nic dziwnego, że kiedy nadeszła 99. rocznica powstania NHL, zawodnik nieodłącznie kojarzony z tym numerem postanowił podzielić się swoimi wspomnieniami.
W tej książce Kanadyjczyk opowiada o ponad 20 latach gry na najwyższym poziomie. Zdradza, dlaczego w play-offach w sezonie 1992/1993 grał w kamizelce kuloodpornej i który z jego kolegów tuż przed wyjściem na taflę wyrwał sobie złamany ząb za pomocą… wieszaka. 
Opowieści z tafli NHL to także fascynująca historia ligi oraz jej najlepszych graczy, takich jak Gordie Howe, gwiazda Red Wings i idol Gretzky’ego, czy Willie O’Ree, czyli pierwszy czarnoskóry zawodnik w NHL. Legendarny hokeista pisze tu o największych rywalach, kolegach z szatni i zmianach, które zachodziły w hokeju na przestrzeni lat.
Fascynująca, odkrywcza, zakulisowa, intrygująca. Dzięki tej książce poznacie Wayne’a Gretzky’ego, jakiego wcześniej nie znaliście!

Autor: Wayne Gretzky, Kirstie McLellan Day
Tytuł oryginału:  99: Stories of The Game
Tłumaczenie: Michał Kolasiński
ISBN: 978-83-7924-794-3
Data wydania: 29 marca 2016
Format: 140x205 mm
Liczba stron: 400 tekst i 8 zdjęcia


HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl