PHL GKS Tychy Comarch Cracovia
PHL: Mistrza ciężko wskazać, ale to GKS Tychy jest faworytem
  Dodano 12 miesięcy temu   Źródło: inf. własna + Skomentuj 0
fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl
Wielkimi krokami zbliżają się rozstrzygające spotkania play-off Polskiej Hokej Ligi. W finale Comarch Cracovia zmierzy się z GKS -em Tychy, a w pojedynku o brąz zmierzą się Tempish Polonia Bytom i TatrySki Podhale Nowy Targ.

Finał: GKS Tychy - Comarch Cracovia

W zasadzie już przed rozpoczęciem rozgrywek kibice w ciemno wytypowaliby właśnie taki skład finału. Wszak te dwa zespoły najlepiej wglądały "na papierze" i niemal zdominowały rundę zasadniczą.

GKS Tychy przeszedł play-off jak burza nie przegrywając ani jednego meczu. Podopieczni Jiriego Szejby odprawili z kwitkiem kolejno Tauron GKS Katowice (4-0) oraz Tempish Polonię Bytom (4-0). Cracovia półfinał z TatrySki Podhale wygrała zadziwiająco łatwo również nie przegrywając ani jednego spotkania. Wcześniej nieco problemów "Pasom" sprawili hokeiści KS Unii Oświęcim.

Być może historia play-off oraz fakt, że to tyszanie wygrali rundę zasadniczą sprawa, że to ta drużna uchodzi za faworyta pierwszego meczu finałowego. Za każdą zainwestowaną złotówkę można by  zainkasować 2,10zł.

Zwycięstwo GKS Tychy: 2,10
Remis: 4,20
Zwycięstwo Comarch Cracovii: 2,53

Mecz o 3 miejsce: TatrySki Podhale Nowy Targ - Tempish Polonia Bytom

Obie ekipy nie były faworytami w półfinałowych starciach z wyżej notowanymi przeciwnikami w postaci wspomnianych Cracovii oraz GKS -u Tychy. Podhale przegrało rywalizację z pierwszymi z wymienionych, natomiast Tempish Polonia z tyszanami.

TatrySki Podhale oraz Tempish Polonia swoje pojedynki ćwierćfinałowe wygrały 4-2 kolejno z JKH GKS -em Jastrzębie oraz PGE Orlikiem Opole. W rundzie zasadniczej górą były "Szarotki", zajmując trzecią lokatę. Polonia uplasowała się zaraz za nimi z 6 punktami straty.

W pierwszym meczu rozgrywanym w Nowym Targu zdecydowanie faworytem wydaje się być Podhale Nowy Targ. Takie wrażenie można odnieść patrząc także na przeliczniki na poziomie 1,70, przy 3,40 za wygraną Polonii.

Zwycięstwo Podhale N.T.: 1,70
Remis: 4,40
Zwycięstwo Polonii: 3,40
HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl