PHL
Półfinały PHL: W ten weekend wszystko może być już jasne [LIVE]
  Dodano 11 miesięcy temu   Źródło: inf. własna + Skomentuj 0
fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl
Trwa decydująca faza rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. W boju o medale pozostały 4 najlepsze drużyny w rundzie zasadniczej, które pokonały niedawno swoich ćwierćfinałowych rywali. Jak na razie najbliżej finału są dominujące w tegorocznych rozgrywkach: Comarch Cracovia Kraków i GKS Tychy.
Pary półfinałowe w tegorocznym play-off podzieliły się geograficznie. Jedna para to rywalizacja dwóch drużyn ze Śląska, natomiast drugą parę tworzą ekipy z Małopolski. Każdy mecz półfinałowy jest więc również meczem derbowym, co podnosi dodatkowo poziom emocji. Pierwsze mecze odbyły się na lodowiskach wyżej sklasyfikowanych drużyn po rundzie zasadniczej.

Na obiektach w Tychach i w Krakowie górą dwukrotnie byli gospodarze. Ciekawą zależnością jest fakt, że wygrane w pierwszych spotkaniach przyszły im nieco łatwiej. Drugie mecze przyniosły już większe emocje i wynik \"na styku\". Wystarczy spojrzeć na fakt, że zwycięzcy zakończyli 3 tercje z jednobramkową przewagą.

Dzisiaj rywalizacja przenosi się do Bytomia oraz Nowego Targu. Zarówno Polonia, jak i TatrySki Podhale mogą liczyć na wsparcie publiczności, która może ponieś ich ku zwycięstwu. Jeżeli jednak dzisiejsi gospodarze przegrają zarówno dzisiaj, jak i jutro, czeka ich rywalizacja o brązowy medal. Gra w półfinałach toczy się bowiem do czterech wygranych.

Poniżej wyniki dotychczasowych spotkań i terminy kolejnych:


HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl