PHL Nesta Mires Toruń MH Automatyka Gdańsk Play-Out
Piąte starcie play-out. Czy to już koniec ?
  Dodano 11 miesięcy temu   Źródło: inf.własna + Skomentuj 0
fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl
W piątkowy wieczór hala lodowiska Tor-Tor z pewnością wypełni się kibicami hokejowych drużyn z północy kraju. Nesta Mires po raz piąty w rundzie play-out zmierzy się z drużyną z Gdańska. W rywalizacji do czterech zwycięstw MH Automatyka Gdańsk prowadzi 3:1, jedna wygrana dzieli ich od upragnionego utrzymania się w PHL.

Torunianie mimo dramatycznej sytuacji, w której znaleźli trochę na własne życzenie mają zgoła odmienny plan na tę część rozgrywek  niż zespół z Gdańska. Podopieczni Leszka Minge liczą na odwrócenie losów tej rywalizacji. Pierwszy krok w kierunku pozostania w lidze mogą zrobić już dzisiaj na własnym lodowisku. Warunek konieczny to pewna wygrana. 

Morale zawodników z Grodu Kopernika na pewno zostały osłabione po przez dwie wyjazdowe porażki.  Od tamtej pory każdy z ewentualnych trzech spotkań może być tym ostatnim. Ten fakt stawia Neste Mires pod ścianą, ale może to wpłynie korzystnie na postawę zawodników. Gracze  Stoczniowca z pewnością zagrają na większym luzie bez "noża na gardle" . Korzystniej było by zakończyć serię przed własną publicznością, jednak to stwarza większe ryzyko spadku i jak zapowiadają hokeiści z Gdańska - Chcemy już piątek rozstrzygnąć rywalizację. 

Wielką niewiadomą jest też co wydarzy się w poszczególnych miastach jeśli dana drużyna spadła by do I Ligi. Za kulisami słychać obawy, że to mógłby być początek końca hokeja w Toruniu lub Gdańsku. 


Nesta Mires Toruń  - MH Automatyka Gdańsk 

10.03.2017 godzina 18:30

Relacje live video z tego spotkania zapowiedziała Agencja Tres Event & Media. 

Link do transmisji <- HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl