PHL MH Automatyka Gdańsk Nesta Mires Toruń
PHL: Torunianie prawie za burtą - kolejny cios Gdańska
  Dodano 5 miesięcy temu   Źródło: inf. własna + Skomentuj 0
W niedzielny wieczór nie zabrakło emocji związanych z rywalizacją w Polskiej Hokej Lidze. W boju o utrzymanie w najwyższej, polskiej klasie rozgrywkowej walczą dwie drużyny z Pomorza. Dzisiaj bój toczył się w Gdańsku, gdzie MH Automatyka okazała się lepsza od Nesty Mires Gdańsk.
Sytuacja toruńskiej drużyny zaczyna się robić nieciekawa. Pomimo zajęcia wyższego miejsca w rundzie zasadniczej, co mogło stawiać ją w roli faworyta rozgrywki, od początku rywalizacji play-out prym wiodą gdańszczanie. Hokeiści znad morza zaczęli od zwycięstwa w pierwszym meczu, w Toruniu. W rewanżu lepsi okazali się gracze Nesty Mires, a później rywalizacja przeniosła się na północ.

W hali Olivia licznie zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć z dobrej strony swoich ulubieńców, którzy przybliżyli się do utrzymania w lidze. Najpierw udało im się wygrać piątkową rywalizację, co pozwoliło stanąć do niedzielnego meczu ze spokojniejszą głową. Zaczęło się dobre dla Torunia, gdy w 6 minucie na prowadzenie wyprowadził swoją drużynę Artem Mogila, lecz jeszcze przed końcem pierwszej tercji wyrównał Jan Steber.

W drugiej odsłonie, dwa ciosy pod rząd zadał Adrian Kastel-Dahl, po trafieniach którego było już 3:1 dla miejscowych. W 34 minucie na 3:2 odpowiedział Michał Kalinowski, co pozwoliło torunianom poważniej myśleć o dogonieniu rywala. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, a do głosu doszedł ponownie Kastel-Dahl. Była to jego trzecia bramka tego wieczoru, a zarazem czwarta dla drużyny Automatyki.

Ustaliła ona wynik spotkania, które skończyło się rezultatem 4:2 dla gdańszczan. W rywalizacji do 4 zwycięstw prowadzą oni już 3:1. Kolejny mecz w piątek, 10 marca na toruńskim Tor-Torze.

MH Automatyka Gdańsk - Nesta Mires Toruń 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Bramki:
0:1 - Artem Mogila - Jarosław DOŁĘGA (05:56)
1:1 - Jan STEBER - Filip PESTA - ADAM SKUTCHAN (17:33)
2:1 - Adrian Kastel-Dahl - Phillip NASCA (25:21)
3:1 - Adrian Kastel-Dahl - Arkadiusz NOWAK (31:13)
3:2 - Michał KALINOWSKI - Jarosław DOŁĘGA - Uladzimir Mikhailau (34:03)
4:2 - Adrian Kastel-Dahl - Mateusz GOŚCIŃSKI - Zachary Josepher (37:24)

MH Automatyka Gdańsk: Tomasz Witkowski, MICHAŁ KIELER - Zachary Josepher (2), Oskar LEHMANN (2), Jan STEBER, ADAM SKUTCHAN (2), Filip PESTA - Mateusz GOŚCIŃSKI (2), Adrian Kastel-Dahl, Phillip NASCA (2), Sebastian WACHOWSKI, Hampus Falk - Szymon MARZEC (4), Maciej ROMPKOWSKI (2), Mateusz STRUŻYK, Arkadiusz NOWAK, Krzysztof KANTOR (25) - Kamil DOLNY, Wojciech WRYCZA, Kacper Różycki (2), Dmytro Szczerbakow (2)

Nesta Mires Toruń: Michał PLASKIEWICZ, Mateusz STUDZIŃSKI - Yauhen ZHYLINSKI (4), Adrian JAWORSKI, Michał KALINOWSKI (2), Siergiej Kukushkin, Daniel MINGE (4) - Jarosław DOŁĘGA, Uladzimir Mikhailau, Artem Mogila, Miłosz LIDTKE, Denis Trakhanov - Piotr WINIARSKI, Rafał ĆWIKŁA, Marcin WIŚNIEWSKI (2), Łukasz PODSIADŁO, Artur Kourakh (2) - Bartosz Skólmowski, Paweł HEYKA, Jakub STASIEWICZ, Piotr HUSAK (29), Piotr NAPARŁO

Kary: 45-43

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie. Ponadto zachęcamy do wybierania zawodnika meczu w obu drużynach oraz oceny pracy sędziego i atrakcyjności widowiska.