START
18:00
Kra
PHL JKH GKS Jastrzębie PGE Orlik Opole
PHL: Karne zdecydowały - Jastrzębie lepsze od Orlika - JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole 4:3k
  Dodano 8 miesięcy temu   Źródło: inf. własna + Skomentuj 0
Ani regulaminowy czas gry, ani dodatkowe 5 minut dogrywki nie wystarczyło, aby wyłonić zwycięzcę pojedynku sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn podczas 41 kolejki Polskiej Hokej Ligi. W Jastrzębiu JKH podejmowało Orlika Opole.
Zaczęło się od trafienia Leszka Laszkiewicza w pierwszej tercji, po czym jastrzębianie mogli wyjść na drugą odsłonę, kontrolując przebieg spotkania. Jednak dwie bramki w małych odstępach czasu zdobył Radak Meidl i na tablicy wyników najpierw widniał remis, a potem Orlik wyszedł na prowadzenie i to gospodarze musieli gonić wynik.

Po jednym ciosie wymieniły jeszcze obie strony, a trafiali konkretnie Filip Stopiński oraz Dominik Paś. Trafienia młodych zawodników nie zmieniły stanu rywalizacji. Cały czas utrzymywało się prowadzenie gości. Dopiero w końcówce meczu do głosu doszedł Radosław Nalewajka. Najpierw doprowadził on do wyrównania, a następnie jako jedyny wykorzystał rzut karny w decydujących seriach najazdów. Dzięki temu JKH zyskało cenne dwa punkty do tabeli.

JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole 4:3k. (1:0, 1:2, 1:1)