Jan
PHL Tempish Polonia Bytom GKS Tychy
PHL: Potknięcie lidera. Będzie bolało?
  Dodano miesiąc temu   Źródło: inf. własna + Skomentuj 0
Coraz lepiej w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi poczyna sobie zespół Tempish Polonii Bytom. Tym razem na własnym lodowisku zawodnicy tej drużyny pokonali lidera tabeli - GKS Tychy.
Pierwsza tercja przyniosła wiele emocji, ale kibice nie obejrzeli żadnych bramek. Inaczej było w drugiej tercji... Znowu bohaterem bytomian okazał się Tomasz Kozłowki, który strzelił dwie bramki i dał wyraźny sygnał, że tego dnia wice mistrzowie Polski z Tychów są do pokonania. W trzeciej odsłonie meczu na 3:0 podwyższył Mateusz Danieluk, a wynik spotkania ustalił Jakub Wanacki w 53 minucie.

Tyszanie jadąc do Bytomia mieli nadzieję za przypieczętowanie zajęcia pierwszego miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej, bowiem mieli 4 punkty przewagi nad drugą Cracovią Kraków. Teraz sprawa nieco się skomplikowała, gdyż "Pasy" wygrały mecz w Nowym Targu i przewaga tyszan stopniała tylko do tylko do jednego punktu. Sprawa rozstrzygnie się w piątkowej - ostatniej kolejce Polskiej Hokej Ligi. GKS Tychy podejmie JKH GKS Jastrzębie, a Cracovia zmierzy się z dzisiejszym pogromcą tyszan - Tempish Polonią Bytom.

Tempish Polonia Bytom - GKS Tychy 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)