GKS Tychy PHL
Szpitala w Tychach ciąg dalszy - najnowsze wieści
  Dodano rok temu   Źródło: gkstychy.info + Skomentuj 0
fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl
O pechu u progu fazy play-off mogą mówić tyszanie, którym z kadry wypada, przynajmniej tymczasowo, kolejny kluczowy zawodnik, a w dodatku nie jeden. Z turnieju Euro Ice Hockey Challange na ostatnie dwa mecze rundy zasadniczniej nie wróci dwóch zawodników.
Mowa o dwóch reprezentantach Polski, którzy nie są w pełni sił z różnych przyczyn, już po występie w katowickim turnieju. Zagadkowo wygląda sprawa Michała Kotlorza, który przez kilka ostatnich dni przebywał w szpitalu. Zawodnik musiał tam trafić ze względu nie niekorzystne wyniki badania krwi, a co za tym idzie, musi również unikać wysiłku fizycznego. Według strony tyskiej, hokeista wróci do treningów w przyszłym tygodniu.

Nieco dłużej może potrwać przerwa młodszego gracza. Podczas drugiego spotkania Euro Ice Hockey Challange urazy barku nabawił się napastnik reprezentacji Polski oraz GKS -u Tychy - Filip Komorski. Będzie on musiał przez około trzy tygodnie odpocząć od hokeja ze względu na skręcenie stawu barkowo-obojczykowego. 

Podczas tunireju EIHC nie oglądaliśmy na tafli katowickiej "Satelity" dwóch innych tyszan - Bartłomieja Pociechy oraz Radosława Galanta. Sprawa kontuzji tego drugiego była ostatnio dość głośna ze względu na sprawę ubezpieczeń i przepychanek na linii GKS Tychy - PZHL. Galant powrócił już do treningów na lodzie, od których miał dwumiesięczną przerwę. Pociecha miał przejściowe problemy zdrowotne, a po konsultacjach z lekarzem wrócił już do treningów.

GKS Tychy najbliższy mecz zagra już jutro w Bytomiu, gdzie zmierzy się z miejscową Polonią.


HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl