1Liga PHL MUKS Naprzód Janów Hokej Poznań Zagłębie Sosnowiec S.A. SMS PZHL U18 Sosnowiec
1 Liga: Janów rozbija Poznań, a Zabłębie ledwo ogrywa SMS
  Dodano rok temu   Źródło: polskahokejliga.pl + Skomentuj 0
fot. fb/HokejZaglebieSosnowiec
W 28 kolejce 1 Ligi doszło prawie do niespodzianki w meczu pomiędzy Zagłębiem a hokeistami SMS -u. W drugim ze spotkań absolutną dominację nad drużyną z Poznania pokazał Naprzód Janów.

Hokeiści Naprzodu Janów pokonali u siebie niżej notowaną drużynę z Poznania wynikiem 9:2 w meczu pierwszym (4.02). Pod koniec spotkania na lodowisku doszło do sporej przepychanki i sędzia musiał na 30 sekund przed jego końcem na ławkę kar posłać dwóch zawodników z Janowa i trzech graczy z Poznania. W bramce gospodarzy mieli okazję zagrać zarówno Szymon Niemczyk, jak i 16 letni Maciej Dinter. W drugim spotkaniu rozgrywanym dnia następnego podopieczni Wojciecha Stachury nie pozwolili na zbyt wiele swoim przeciwnikom z Poznania ustawiając poprzeczkę bardzo wysoko. Bramkarz gości Nikifor Szczerba musiał wyciągać krążek z bramki 9 razy, a jego zmiennik Tomasz Szatkowski 5. Jedynego gola dla przyjezdnych zdobył Mateusz Wiśniewski znany z gry m.in w Toruniu oraz Warszawie.

Niespodziewany przebieg miał mecz Zagłębia Sosnowiec z SMSem PZHL U18. Wynik spotkania na 5:4 został ustalony dopiero pod koniec trzeciej tercji. Strzelcem zwycięskiego gola dla gospodarzy spotkania był Mikulchyk Siarhei, dla którego to drugie trafienie w tym sezonie w barwach Zagłębia. Krzysztof Baran
105 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl