PHL JKH GKS Jastrzębie Tauron GKS Katowice
Katowiczanie nie będą oglądać EIHC - pojadą zagrać do Jastrzębia
  Dodano rok temu   Źródło: jkh.pl + Skomentuj 0
fot. gieksiarze.pl
10-dniowa przerwa w rozgrywkach, tuż przed decydującą częścią sezonu, na dwie kolejki przed fazą play-off, nie jest lubiana przez trenerów. Dlatego też działacze z Jastrzębia i Katowic postanowili temu zaradzić.
W Katowicach od czwartku rozgrywany będzie turniej Euro Ice Hockey Challange. Drużyna z tego miasta, czyli Tauron GKS przebędzie trochę kilometrów, aby rozegrać mecz sparingowy. Ich rywalem będzie zespół JKH GKS -u Jastrzębie. Katowiczanie zajmują 8 miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi, wobec czego w ćwierćfinałach czeka ich spotkanie ze zwycięzcą rundy zasadniczej. Prawdopodobnie będzie to GKS Tychy, choć jeszcze duże szanse na prześcignięcie tyszan mają obrońcy tytułu - Comarch Cracovia Kraków. 

Jastrzębie ma już pewne 6 miejsce i grę w I rundzie play-off z TatrySki Podhale Nowy Targ. W meczach sparingowych trener Rober Kalaber nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, których powinien mieć do dyspozycji. Co prawda żaden gracz nie został powołany do reprezentacji Polski, w przeciwieństwie do katowiczan, których opuścił na zgrupowanie Marek Strzyżowski, lecz Dominik Paś będzie w tym czasie na kadrze U-18.

Ponadro z drużynie JKH zabraknie z powodu kontuzji Tobiasza Bigosa i Kamila Świerskiego. Bardzo małe szanse na występ daje się innym zawodnikom, którzy nie są w pełni dyspozycyjni ze względu na różne urazy. Mowa o takich hokeistach jak: Marek Charvat, Jakub Michałowski oraz Patryk Pelaczyk.

Oba mecze zostaną rozegrane na lodowisku Jastor w Jastrzębiu. W czwartek, 19 lutego początek zaplanowano na 19:30, natomiast dzień później - w piątek obie drużyny rozpoczną rywalizację o 18:00.


HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl