1 Liga Runda Zasadnicza 27 kolejka
1 Liga: Runda zasadnicza zbliża się powoli do końca
  Dodano rok temu   Źródło: polskahokejliga.pl + Skomentuj 0
fot. Radosław Męczykalski (Planeta Sportu)
W najbliższej kolejce 1 ligi hokeja na lodzie dojdzie do rywalizacji w Janowie oraz w Sosnowcu. To gospodarze będą faworytami najbliższych spotkań i zamierzają sięgnąć po trzy punty do ligowej tabeli, w której to górują nad resztą stawki. Spotkania rozgrywane w systemie mecz i na drugi dzień rewanż.

Pierwszy z meczów odbędzie się na lodowisku Naprzodu Janów, który niedawno zakontraktował trzech zawodników o czym pisaliśmy w tym artykule. Mają oni pomóc w decydujących meczach o awans do Polskiej Hokej Ligi. Tymczasem przeciwnikami ligowych zmagań będzie ekipa z Poznania, która znajduje się na trzecim miejscu tabeli 1 LHNL z dorobkiem 20 punktów.

Poprzednie mecze tych zespołów z końcówki 2016 roku, zapisać można zdecydowanie na konto Janowa, gdyż wygrali oni obydwa spotkania z wynikiem 13:3 i 8:2. Rezultat taki nie dziwi, gdyż jeszcze kilka miesięcy wcześniej, podczas rozgrywek sezonu 2015/2016 obie ekipy dzieliły dwie klasy rozgrywkowe, co na polskie warunki jest dużą przepaścią. Naprzód grał przeciwko ekipom ekstraligowym, a Poznań w 2 Lidze, którą tworzą raczej zespoły, oparte o amatorów i hokeistów, którzy nie kontynuują kariery zawodowej.

Tego samego dnia na tafli lodowiska w Sosnowcu kije skrzyżują hokeiści Zagłębia oraz SMS PZHL U18 Sosnowiec. W niemal "bratobójczym" pojedynku faworytem wydaje się być bardziej doświadczony i silniejszy zespół prowadzony przez Waldemara Klisiaka. Na spółkę z Naprzodem planują walkę o ekstraligę i nie w smak im straty punktowe. Ekipa z Jantoru depcze im po piętach mając zaledwie trzy punkty straty do lidera w tabeli 1 ligi. Poprzednie spotkania obydwu ekip wygrało Zagłębie: 8:3 i 6:5.

Oba mecze zaplanowano na najbliższą sobotę oraz niedzielę.Krzysztof Baran
105 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl