Naprzód Janów 1 Liga
1 Liga: Wzmocnienia w Naprzodzie Janów - dwóch obrońców i napastnik.
  Dodano rok temu   Źródło: naprzod-janow.pl, eliteprospect.com + Skomentuj 0
fot. foto
Naprzód Janów po nieoczekiwanej degradacji do 1 Ligi musi na nowo walczyć o powrót do hokejowej ekstraligi. Zadania nie ma ułatwionego przez swojego pobliskiego rywala - Zagłębie Sosnowiec. Obie ekipy są silne i zdeterminowane w walce o awans do Polskiej Hokej Ligi.

Z tego powodu działacze Naprzodu postanowili ściągnąć na lodowisko przy ulicy Nałkowskiej nowych zawodników. Choć w pierwszym przypadku nie jest to raczej nowa twarz.

Mowa o Polaku, znanym już kibicom z Janowa. To Mateusz Aadamus, który w sezonie 2010/11 występował w Naprzodzie. W kolejnych sezonach strzelał bramki dla Unii Oświęcim, ale w listopadzie 2016 rozstał się z drużyną biało-niebieskich. Odchodził wówczas mówiąc, że zmienia sposób na życie. Jednak nie tak łatwo odwiesić łyżwy na przysłowiowym kołku, dlatego już niebawem zobaczymy go w barwach Naprzodu Janów.

Kolejnym nabytkiem jest obrońca, David Cvrk. 22- letni zawodnik w tym sezonie grał w oddalonym od Janowa o ponad 500 km HC Most oraz HC Draci Bilina. W obydwu klubach zdobył łącznie 1 bramkę i zaliczył 3 asysty.

Trzecim z nowych hokeistów Naprzodu jest Kamil Charousek, który w tym sezonie grał z Cvrkiem w HC Most. Starszy od swojego kolegi o 9 lat ma w swoim CV znacznie więcej klubów grających w pierwszych oraz drugich ligach czeskich. W obecnym sezonie na 28 meczów zdobył dwa punkty za dwie asysty. Charousek ma doskonałe warunki fizyczne oraz lata doświadczeń jako defensor. 

HC Draci Bilina
DAVID CVRK
MATEUSZ ADAMUS
MATEUSZ ADAMUSKrzysztof Baran
105 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl