1 Liga HK Zagłębie Sosnowiec Naprzód Janów Katowice 1928 KTH Krynica SMS II PZHL KH Warsaw Capitals Malgips Dragons Gdańsk BKS Bydgoszcz Oliwa Hockey Team Hockey Club Poznań ŁKH Łódź
1 Liga: Nie wszystkie kluby zainteresowane propozycją PZHL
  Dodano 2 lata temu   Źródło: inf. własna + Skomentuj 2
fot. Paweł Budzyk
Dziś informowaliśmy o komunikacie, jaki wydał Polski Związek Hokeja na Lodzie ws. rozgrywek 1 ligi. Już teraz znamy nieco więcej szczegółów.

Przypomnijmy, że wg propozycji PZHL 1 liga miała dzielić się na 2 grupy i wyglądać następująco:

Czytaj więcej: Ważna decyzja o przyszłości 1 ligi

Grupa Północna:
Warsaw Capitals
Dragons Gdańsk
BKS Bydgoszcz
Oliwa Hockey Team
Hokej Club Poznań
ŁKH Łódź

Grupa Południowa:
Naprzód Janów
Zagłębie Sosnowiec
UKH Dębica
KTH Krynica
SMS II Sosnowiec

Wiadomo, że nieco jaśniejsza jest sytuacja w grupie południowej. Niemal pewne jest, że wystąpią w niej wszystkie z wymienionych drużyn, poza KTH Krynica. Ten klub nie był w 100% przekonany i zapewne działacze będą musieli mocno rozważyć, czy wziąć udział w rozgrywkach.

W grupie północnej na pewno akces do gry zgłosi ŁKH Łódź. Jak powiedział nam prezes klubu Maciej Lewy, łodzianie złożą niezbędne dokumenty i będą gotowi do gry. Najprawdopodobniej to samo uczynią drużyny Warsaw Capitals, Hokej Club Poznań oraz gdańszczanie (Dragons Gdańsk, Oliwa Hockey Team), którzy być może utworzą jeden wspólny zespół.

Wątpliwy jest udział w rozgrywkach BKS -u Bydgoszcz, którego dużą część stanowią zawodnicy występujący na co dzień w ligach amatorskich i nie chcą tracić statusu amatora na rzecz gry w 1 lidze jako zawodowiec. Z tych samych powodów do rozgrywek nie przystąpi wiele innych ekip, przez co np. kluby z Gdańska będą musiały utworzyć jedną wspólną drużynę.

Wygląda więc na to, że zarówno w grupie północnej, jak i południowej wystąpią po cztery drużyny. Być może w związku z tym faktem pojawi się pomysł utworzenia jednej wspólnej 8 -zespołowej ligi. Wszystko zależy od woli zainteresowanych klubów. Z pewnością największym wyzwaniem byłyby podróże z i do Gdańska.HokejFan
3375 artykułów
© 2013-2016 HokejFan.pl