1 Liga MH Automatyka Stoczniowiec 2014 UKH Dębica
1 Liga: Gdańsk w ekstralidze! MH Automatyka Stoczniowiec 2014 - UKH Dębica 5:1
  Dodano 2 lata temu   Źródło: inf. własna + Skomentuj 0
W niedzielę na gdańskiej hali Olivia hokeiści MH Automatyki 2014 Stoczniowca Gdańsk podejmowali w 4 meczu mini-rywalizacji o awans do Polskiej Hokej Ligi UKH Dębicę. Poprzednie 3 spotkania wygrali gdańszczanie i stali przed dużą szansą awansu do ekstraligi przed własną publicznością.
1 Liga po wielu perturbacjach ruszyła ostatecznie w dwuosobowym składzie i przybrała kształt rywalizacji do 4 zwycięstw pomiędzy Gdańskiem a Dębicą. Poprzednie 3 spotkania przyniosły triumf faworytów, czyli reprezentantów miasta Neptuna. W związku z nadziejami powrotu do ekstraligi  po latach nieobecności kibice nad morzem zgromadzili się w rekordowo dużej liczbie, bo 4 200 osób. Tak wynika z danych podanych przez organizatora w protokole zawodów.

Zawodnicy trzymali jednak jeszcze przez jakiś czas swoich fanów w niepewności, gdyż pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga odsłona przyniosła prowadzenie gospodarzom, lecz tylko minimalne, bo 2:1 - decydująca o losach spotkania musiała więc być ostatnia część gry. Sześć minut po jej rozpoczęciu drugi raz na listę strzelców wpisał się Wojciech Wrycza i gdańszczanie mogli być już choć trochę spokojniejsi. Ostatnie dziesięć minut przyniosło jeszcze dwie bramki dla Automatyki, a wynik spotkania ustalił półtorej minuty przed końcową syreną Jakub Stasiewicz.

Takie rozstrzygnięcie pozwoliło gdańszczanom przypieczętować swój awans do przyszłorocznych rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej klub z miasta Neptuna wystąpi po czterech sezonach przerwy, a po 2 sezonach walki w 1 Lidze (poprzedni + tegoroczna rywalizacja). Po raz ostatni w ekstralidze występował klub Stoczniowiec Gdańsk w sezonie 2010/2011, a na 3 kolejne zniknął z hokejowej mapy Polski. Od poprzedniego roku stery w swoje ręce wzięli młodzi działacze II-ligowej Automatyki i stworzyli zespół dzięki prawu awansu, po wygraniu ligi. Ostatnio zespół odpadł z fazy play-off I Ligi na etapie półfinałów.

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 - UKH Dębica 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Bramki:
1:0 - Wojciech WRYCZA - Grzegorz ZALESKI - Martin KULCZYK (21:30)
1:1 - Łukasz KISIEL - Sebastian BACA (22:24)
2:1 - Michał SOCHACKI - Dimitr SZCZERBAKOV - Sebastian WACHOWSKI (27:00)
3:1 - Wojciech WRYCZA (45:45)
4:1 - Oskar LEHMANN - Michał MICHAŁKIEWICZ (52:43)
5:1 - Jakub STASIEWICZ - Marcin KABAT - Martin KULCZYK (58:32)

Stan rywalizacji: 4:0 (do 4 zwycięstw - awans Stoczniowca 2014)

MH Automatyka Stoczniowiec 2014: Tomasz WITKOWSKI, Igor TOMCZYK - Sebastian WACHOWSKI (4), Michał RUSZKOWSKI, Jakub SERWIŃSKI, Jan STEBER, Jakub STASIEWICZ - Oskar LEHMANN, Marcin KABAT, Wojciech WRYCZA, Grzegorz ZALESKI, Martin KULCZYK - PAWEL KOSTROMITIN, Tomasz IWANOW, Michał MICHAŁKIEWICZ, Dimitr SZCZERBAKOV, Michał SOCHACKI - Gilbert LEŚNIAK, Bartosz ALENIEWSKI, Krzysztof WRÓBLEWSKI, Jakub PUCHALSKI, Jakub GOŁASZEWSKI

UKH Dębica: Kamil Feć, Tomasz MAZUR - Bartosz BURNAT, Bernard SMAGACZ (2), Sebastian BACA, Łukasz KISIEL, Kacper RÓŻYCKI (2) - Dariusz SIERADZKI, Paweł WĄDRA, Krzysztof KLOC, Bartosz BARSZCZ, Grzegorz DYBOWSKI - Arkadiusz BURNAT, Filip POMIANEK, Krzysztof KULAWIK, Gerard DOBIES

Strzały: 41-26
Kary: 4-6
Widzów: 4200
Sędziowali: KOBIELUSZ PAWEŁ - SZUTTA JACEK - LIPIŃSKI GRZEGORZ

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie.